Skip to main content

Pon - Pia : 8:00-16:00

Cenová ponuka

Ak máte otázky ohľadom ceny pre Váš dopyt tak veľmi radi vám odpovieme. Kľudne si prečítajte aj sekciu ČASTO KLADENÉ OTÁZKY nižšie. Ak máte iný dotaz, tak vyplňte krátky formulár a zaškrtnite políčko, ktoré vás zaujíma. Na vašu požiadavku odpovieme čo najskôr a to mailom alebo telefonicky.
EDGE studio - nábytok z obkladu, dizajnový nábytok, moderný nábytok
NEZÁVÄZNÁ
CENOVÁ PONUKA


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako si správne vybrať klimatizáciu

Je táto objednávka/cenová ponuka zaväzná?
Nie. Ponuka má iba informatívny charakter a jedine vy sa rozhodnete, či ju príjmete alebo nie.
Ako prebieha objednávka?
Ideálne je, aby sme sa spolu pozreli fyzicky na možné riešenie danej realizácie a po schválení cenovej ponuky začíname hneď pracovať.
Objednávka servisu
Samozrejme, servis si môžte objednať cez objednávkový/kontaktný formulár.
Potrebujem povolenie na montáž klimatizácie na fasádu?
Zväčša nie, ale nájdu sa aj také spoločenstvá bytov, ktoré to vyžadujú a tiež žiadajú doklad o odbornej montáži klimatizácie.
Ako vybrať vhodnú klimatizáciu?
Existuje množstvo faktorov, ktoré vám to uľahčia. Pomôcť vám môžu aj rôzne testy, internetové fóra alebo množstvo recenzií, ktoré nájdete na internete. Ak máte dostatok informácií o miestnosti, ktorú chcete klimatizovať, poradí vám aj každý odborne vyškolený predajca. V prvom rade musíte zhodnotiť svoje finančné možnosti, keďže aj prípadné poruchy, ich opravy či servis bude niečo stáť. Najdôležitejším faktorom je veľkosť obytného priestoru. Vypočítajte si tak jej objem a popíšte presné členenie. Podľa toho budete voliť konkrétne jej výkon. Zvoliť si môžete aj medzi tými, ktoré sa zapínajú a vypínajú automaticky alebo manuálne. Rozdiely sa nájdu aj v hlučnosti. Preto sa nájdu aj také zariadenia, ktoré sú určené do obytných priestorov a tým výrobcovia prispôsobili aj ich manipuláciu či práve reguláciu hlučnosti. Hluk je počuteľný aj z vonkajších priestorov. Menej hlučné jednotky sú vhodné práve vtedy, ak chcete používať klimatizáciu aj v noci alebo nebývate v bytovom komplexe sami a tak nechcete rušiť susedov. Dôležitým faktorom je aj to, či chcete klimatizáciu inštalovať do viacerých miestností, v tomto prípade sa vám oplatí poobzerať sa po multisplitovej klimatizácii.
Môžem si namontovať klimatizáciu sám?
Klimatizáciu je potrebne, aby namontovala osoba s certifikátom, z dôvodu, že má na to potrebné náradie a vie ako narábať s chladivom, ktoré pri nesprávnej manipulácii môže spôsobiť problémy.
Ako sa zbavím starej klimatizácie?

Ak máte doma starú klimatizáciu, ktorej sa chcete zbaviť, tak mate niekoľko možnosti. Necháte si odborne zdemontovať starú jednotku, pretože klimatizačné jednotky obsahujú chladiacu látku, s ktorou treba nakladať nanajvýš opatrne. Preto je nesmierne dôležité zveriť likvidáciu starých klimatizácií odborne vyškoleným profesionálom, ktorí odsajú chladivo ešte pred demontážou. Odsávanie sa realizuje špeciálnym zariadením do hermeticky uzavretých nádob, z ktorých neuniknú škodliviny do ovzdušia, čím sa zamedzí poškodeniu klímy. Potom ju môžte zlikvidovať sami a to odovzdaním medzi elektro odpad.

Ak si u nás zakúpite novú klimatizáciu, tu starú Vám zdemontujeme a odvezieme zadarmo!

Čo je príčinou šíriaceho sa zápachu, smradu z klimatizácie?
Ak klimatizácia zapácha, je buď zle spravený odvod kondenzu alebo nebola dlhšiu dobu čistená (dezinfikovaná).
Dokážem jednou klimatizáciou vychladiť cely byt alebo dom?
Všetko záleží na dispozičnom riešení bytu/domu a v neposlednom rade aj na veľkosti výkonu klimatizácie.
Aká je najlepšia klimatizácia?
Ako si však vybrať klimatizáciu do bytu? Existuje množstvo faktorov, ktoré vám to uľahčia. Pomôcť vám môžu aj rôzne testy, internetové fóra alebo množstvo recenzií, ktoré nájdete na internete. Ak máte dostatok informácií o miestnosti, ktorú chcete klimatizovať, poradí vám aj každý odborne vyškolený predajca. V prvom rade musíte zhodnotiť svoje finančné možnosti, keďže aj prípadné poruchy, ich opravy či servis bude niečo stáť. Najdôležitejším faktorom je veľkosť obytného priestoru. Vypočítajte si tak jej objem a popíšte presné členenie. Podľa toho budete voliť konkrétne jej výkon. Zvoliť si môžete aj medzi tými, ktoré sa zapínajú a vypínajú automaticky alebo manuálne. Rozdiely sa nájdu aj v hlučnosti. Preto sa nájdu aj také zariadenia, ktoré sú určené do obytných priestorov a tým výrobcovia prispôsobili aj ich manipuláciu či práve reguláciu hlučnosti. Hluk je počuteľný aj z vonkajších priestorov. Menej hlučné jednotky sú vhodné práve vtedy, ak chcete používať klimatizáciu aj v noci alebo nebývate v bytovom komplexe sami a tak nechcete rušiť susedov. Dôležitým faktorom je aj to, či chcete klimatizáciu inštalovať do viacerých miestností, v tomto prípade sa vám oplatí poobzerať sa po multisplitovej klimatizácii.
Akú značku klimatizácie odporúčame do bytov?
Na našom webe vám ponúkame množstvo rôznych druhov klimatizačných jednotiek. Akú značku klimatizácie si však zvoliť? Na výber ich máme niekoľko. Medzi tie najznámejšie a najkvalitnejšie patria Samsung, Gree, Daikin, Airwell a iné.
Ako často je potrebný servis klimatizácie?
Servis klimatizácie je spoplatnená služba, čiže je na každom zákazníkovi či bude mať klimatizáciu čistú a bude dýchať čistý vzduch bez baktérii a vírusov.
Ako často musím dopĺňať chladivo v klimatizácii?
Chladivo sa prakticky nedopĺňa. Ak vznikne únik chladiva, je potrebné zistiť prečo a závadu odstrániť.
Je spotreba elektrickej energie vysoká?
Nové invertorové klimatizácie sú energeticky nenáročne, či už v chladiacom, alebo vo vykurovacom móde.

SPOLUPRACUJEME
S MNOŽSTVOM POPREDNÝCH ZNAČIEK